Mistrzostwa Świata Karate 2010
Rimini / Włochy

W dniach 16-18.04.2010 we włoskiej miejscowości Rymini odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate. Spośród 23 zespołów reprezentujących 15 państw zawodnicy z naszego kraju wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej! Duży wkład w odniesieniu tego sukcesu mieli nasi reprezentanci zdobywając łącznie 26 medali!!! Ciężka, wielomiesięczna praca włożona w przygotowania do tego startu oraz dobre rozeznanie taktyczne i pomoc sponsorów i rodziców zaowocowały tym gradem medali i tytułów mistrzowskich.

W swoich konkurencjach i kategoriach tytuły Mistrzów Świata i złoty medal zdobyli:

Vice Mistrzami i srebrne medale zdobyli: Brązowe medale zdobyli: Znaczyć należy, że cała reprezentacja Polski miała widoczny znak żałoby przyszyty na lewym kołnierzu dedykując swój start ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Organizator oraz wszyscy zawodnicy, trenerzy i sędziowie oraz zgromadzeni widzowie uczcili minutą ciszy pamięć wszystkich, którzy zginęli w tej katastrofie...